Як запобігти травмуванню дитини

Пам`ятка бля батьків

Діти часто травмуються або можуть завдати тілесних ушкоджень одне одному під час гри. Травмування може спричинити як поведінка самої дитини або її однолітків, так і необачність дорослих. Тому найважливіше завдання батьків — створити відповідне середовище для безпечної гри дітей, аби запобігти їх травмуванню.

-       Пильно наглядайте за дитиною поблизу дороги, відкритих водойм, на спортивному чи ігровому майданчиках. Контролюйте поведінку й умови гри.

-       Подбайте про зручний одяг і взуття дитини, яке має відповідати погодним умовам. Дитині має бути зручно рухатися під час їзди на велосипеді й роликах

-       Стежте за грою дитини з низьким рівнем сенсомоторного розвитку. Що молодша дитина, то нижчий у неї рівень сенсомоторного розвитку. Якщо дитина не вміє досконало володіти своїм тілом, то координація її рухів порушується. А відтак травмуватися вона може навіть під час простої гри.

-       Поінформуйте дитину про наслідки її можливих дій. Коли дошкільник іде на ігровий майданчик або до парку розваг, розкажіть йому про безпечне поводження з ігровим обладнанням. Для її безпеки дитині важливо знати, які каруселі небезпечні та як потрібно поводити себе з ними.

-       Поясніть дитині, що не можна нехтувати власною безпекою, аби вразити друзів чи досягти найкращого результату в певному змаганні.

-       Ознайомте дитину з правилами дорожнього руху. Дитина повинна знати, як правильно переходити вулицю на пішохідному переході або переході, де є світлофор. Переходити вулицю вона має тільки під наглядом дорослих.

-       Навчіть дитину правил пожежної безпеки. Навіть якщо сірники, запальнички та інші вогненебезпечні предмети знаходяться в недосяжному для дитини місці, вона має знати, що бавитися з ними не можна.

Як запобігти травмуванню