Повноцінне харчування сприяє правильному розвитку дітей.

Раціональне харчування дошкільників визначається:

• Калорійність їжі.

старшим дошкільникам – до 2500 калорій;

• Правильним хімічним складом її.

До складу їжі мають входити такі основні поживні речовини:  білки, жовтки, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни і вода.

• Різноманітність харчування.

Складаючи меню, треба рівномірно розподіляти харчові речовини відповідно до встановлених норм їжі, достатнього використання овочевих і молочних страв, вводити вітаміни, на які багаті сири, овочі, соки, фрукти, а в літній час – зелень.

• Режим харчування.

Дитина повинна їсти в один і той самий час , це поліпшує травлення і апетит.

Порушення режиму призводить до втрати апетиту. Фізіологією встановлено, що діти віком від 3до 7 років повинні їсти чотири рази на день з перевагою 3,5 – 4 години.

Режим харчування у дитячому садку і сім’ї повинен зберігатись і в часі.

• Правила організації їжі.
    • Для нормального засвоєння їжі дуже важливо, щоб діти під час їди зручно сиділи , не заважали одне одному. Стіл накривається відповідно до меню. Розміри посуду повинні відповідати дитячому вікові: невеличкі тарілки, чашки, виделки, ножі, десертні ложки.
    • Діти повинні їсти в спокійних умовах, щоб не було гучних розмов, голосних зауважень дорослих.
    • Вихователь повинен стежити, щоб діти зберігали правильну позу під час їжі, сиділи зручно і красиво. Їжа подається на стіл теплою, але не гарячою. Хліб нарізається невеликими шматками, щоб дітям було зручно тримати в руці.
    • Велику роль у збудженні апетиту відіграє чистота групової кімнати, сервіровка столу.
    • Діти повинні пережовувати їжу , брати її потроху , чергуючи більш тверду з рідкою. М’ясо з гарніром, бутерброд запивати кавою чи чаєм.
    • Дітей треба привчати їсти акуратно , тримати хліб в лівій руці, ложку або виделку – в правій.
    • Дітей старших груп учать користуватися ножем. Усі діти повинні вміти користуватися серветкою .

Використовуючи різні методичні прийоми, вихователь привчає дітей їсти різноманітні страви та з’їдати встановлено порцію