Обережно: грип!

Грип – найбільш поширене гостре респіраторне вірусне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом, та призводить до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової та ендокринної систем. Якщо ви виявили у себе або у дитини наступні симптоми: температура 37,5 – 39 0 С, головний біль, біль у м’язах, суглобах, озноб, кашель, нежить або закладений ніс, біль (першіння) в горлі.

Що робити при виникненні симптомів грипу:

1. Залишіться вдома, не заражайте оточуючих.
  2. Батьки! Не відправляйте хворих дітей у школу, на культурно-масові заходи.
  3. При температурі 38 – 39 о С викличте дільничого лікаря додому або бригаду «швидкої допомоги».
  4. Вживайте багато рідини (чаї , морси,компоти, соки).
  5. При кашлі і чханні прикривайте рот і ніс хусткою або серветкою.

Важливо!                                                                                                                                                 Не рекомендується переносити грип на «ногах»; своєчасне звернення до лікаря і ранній початок лікування (перші 48 годин захворювання) знизять ризик розвитку ускладнень грипу : бронхіту, пневмонії, отиту, менінгіту, енцефаліту,ураження серця, нирок та інших внутрішніх органів і систем.

Що потрібно робити для профілактики:

1. Найбільш ефективна профілактика грипу – щорічна вакцинація проти грипу до початку епідсезону.
  2. Користуйтесь маскою в місцях скупчення людей. Скоротіть час перебування в місцях скупчення людей.
  3. Уникайте тісних контактів з людьми, які кашляють, чхають.
  4. Не торкайтеся до очей, носа, рота.
  5. Ретельно мийте руки з милом, можна протирати їх бактерицидними серветками.
  6. Регулярно провітрюйте приміщення, в якому перебуваєте , робіть вологе прибирання.
  7. Уникайте обіймів, поцілунків, рукостискань.
  8. Вживайте в їжу продукти, які містять вітамін С (журавлина, лимон та ін.)

У разі появи хворих на грип в сім’ї або в робочому колективі рекомендується почати прийом противірусних препаратів з профілактичною метою.