Як підготувати дитину до щеплення?

Планові щеплення – великий стрес для організму дитини і для її психічного стану. Простіше, коли малюк ще зовсім маленький і не розуміє, що тітка в білому халаті зараз його боляче вколе. Коли ж дитина починає розуміти,що таке лікарня, то іноді похід на щеплення перетворюється на сущий кошмар для батьків.

·         По-перше, ви повинні знати, яку вакцину будуть прищеплювати дитині. Запитайте у лікаря-педіатра про її можливі наслідки, побічні ефекти. Часто щеплення можуть викликати алергічну реакцію , в дитячій аптечці для таких випадків у вас повинен бути супрастин або інший проти- алергенний  препарат для дітей. Інколи лікар призначає протиалергенні  препарати за 3 дні до щеплення . Особливо це стосується дітей , які страждають харчовими або іншими видами алергії.

·         За добу до щеплення не рекомендується вводити в раціон дитини нові продукти. Краще скласти звичне меню зі страв, які малюк вживав неодноразово. Звичне меню складайте і вдень щеплення.

·         За тиждень до щеплення щодень вранці і ввечері вимірюйте температуру тіла дитини. Малюк повинен бути повністю здоровий. Перед щепленням  огляд  педіатра обов’язковий,адже навіть звичайний нежить дає важкі наслідки після щеплення.  В перші дні після щеплення не рекомендується  ходити з дитиною в людні місця і навіть в гості. Нехай ніхто не приходить в  гості до вас.

·         Після того, як дитині зробили щеплення , не поспішайте йти з лікарні додому. Почекайте хвилин 15 – 20, якщо після закінчення цього часу стан дитини задовільний, не підвищилася температура і не з’явилася алергічна реакція, то можна спокійно вирушати додому.

·         Деякі види щеплень (зокрема комплексні) важко переносяться дітьми. Може піднятися висока температура , тому необхідно мати в аптечці дитячі жарознижуючі препарати. Слід збивати температуру у дитини, якщо вона вища 38.5 градусів. Деякі особливо чутливі до щеплень діти можуть проспати весь наступний день , деякі стають млявими і пасивними, в інших діток пропадає апетит і погіршується настрій.

Наказ МОЗ України від 11.08.2014 р. № 551

Календар профілактичних щеплень

Вік

Щеплення проти

1 день

3-5 днів

1 міс.

2 міс.

4 міс.

6 міс.

12 міс.

18 міс.

6 років

Дифтерії,правця

7 років

14 років

16 років

Дифтерії, правця

26 років

Дифтерії,,правця (надалі кожні 10 років)

Як підготувати дитину до щеплення?

·        По-перше, ви повинні знати, яку вакцину будуть прищеплювати дитині. Запитайте у лікаря-педіатра про її можливі наслідки, побічні ефекти. Часто щеплення можуть викликати алергічну реакцію , в дитячій аптечці для таких випадків у вас повинен бути супрастин або інший проти- алергенний  препарат для дітей. Інколи лікар призначає протиалергенні  препарати за 3 дні до щеплення . Особливо це стосується дітей , які страждають харчовими або іншими видами алергії.

·        За добу до щеплення не рекомендується вводити в раціон дитини нові продукти. Краще скласти звичне меню зі страв, які малюк вживав неодноразово. Звичне меню складайте і вдень щеплення.

·        За тиждень до щеплення щодень вранці і ввечері вимірюйте температуру тіла дитини. Малюк повинен бути повністю здоровий. Перед щепленням  огляд  педіатра обов’язковий,адже навіть звичайний нежить дає важкі наслідки після щеплення.  В перші дні після щеплення не рекомендується  ходити з дитиною в людні місця і навіть в гості. Нехай ніхто не приходить в  гості до вас.

·        Після того, як дитині зробили щеплення , не поспішайте йти з лікарні додому. Почекайте хвилин 15 – 20, якщо після закінчення цього часу стан дитини задовільний, не підвищилася температура і не з’явилася алергічна реакція, то можна спокійно вирушати додому.

·        Деякі види щеплень (зокрема комплексні) важко переносяться дітьми. Може піднятися висока температура , тому необхідно мати в аптечці дитячі жарознижуючі препарати. Слід збивати температуру у дитини, якщо вона вища 38.5 градусів. Деякі особливо чутливі до щеплень діти можуть проспати весь наступний день , деякі стають млявими і пасивними, в інших діток пропадає апетит і погіршується настрій.

Наказ МОЗ України від 11.08.2014 р. № 551

Календар профілактичних щеплень

Вік

Щеплення проти