2Як малята рівненського дитсадочка №12 День української писемності та мови святкували

9 листопада, в Україні традиційне свято - День української писемності та мови. Добре, коли любов до рідної мови прищеплюють з найменшого віку й дитина любить і шанує рідну мову так, як рідну матір, свій дім, рідне місто чи село.

1Дитячі ранки та шкільні вечори, приурочені до Дня української писемності та мови відбуваються сьогодні у школах та в дошкільних дитячих закладах Рівненщини й України. Кореспондент сайту «Новини Рівненщини» побувала у Рівненському дитячому садочку №12 художньо-естетичного напрямку.

2Ранок підготували вихованці старшої групи цього закладу. І яскравіло від вишиваночок та віночків зі стрічками, дівчачих намистечок, вишиваних рушників та інших атрибутів свята. Подбали про це вихователі, та й батьки чимало доклали зусиль.

4Малі українці зі своїми вихователями та музичним керівником неабияк постаралися, аби показати присутнім на святі батькам красу рідної мови, виражену в народному мелосі - та не тільки в піснях народних, а ще й у приказках, прислів’ях, скоромовках, загадках, народному гуморі. Краса нашої мови звучала і в художньому слові, у виразно прочитаних віршах.

5

А ще діти згадали про чудові чарівні слова, які потрібно вживати щодня. Це слова вітання та прощання, слова подяки, ввічливого звертання один до одного. Як це важливо, аби дитина з малого віку не тільки знала про існування цих простих слів, а були вони для неї такі ж природні, як і її власне ім’я та назви всіх простих речей, які вимовляємо щодня.

3Мова - це ще й душа і характер. А характер національний чи не найкраще виражається в народному танку. Малята і тут показали клас: і хоровод, і дитячий гопак. Всі були уважні, зосереджені, ніхто не збився з ритму. За те й аплодисментів отримали, і щирі обійми матерів та бабусь чекали на них після пам’ятного спільного фото. «Ти ж моя красунечка», «ластівочка», «квіточка», «сонечко», «справжній козак» - стільки-то лунало захоплених і щирих, таких красивих рідних слів. Та окрім слів на малят ще очікували солодощі. Бо ж таки свято!

6Таке українське національне свято пам’ятне для малюків та їхніх батьків, воно формує світогляд майбутніх громадян – справжніх патріотів своєї батьківщини – України.