1Зиму проводжаємо, Весну зустрічаємо

15 лютого в закладі дошкільної освіти відбулося музично - спортивне свято "Зиму проводжаємо, Весну зустрічаємо".

Мета: закріпити уявлення про традиції українського народу. Відроджувати календарно-обрядові звичаї нашого народу. Розширювати світогляд дітей. Вчити дошкільників слухати та співати українські народні пісні, веснянки. Формувати навички виразного читання віршів. Створювати гарний веселий настрій. Виховувати любов до народних звичаїв, почуття гордості за свій рід, за свою націю, любов до прекрасного: поезії, музики, природи.

До малят завітали: Весна, Зима та Сніговик. Герої допомагали дітям виконувати нелегкі конкурси та естафети, від яких діти отримали безліч позитивних емоцій і вражень. У змаганнях перемогу здобула Весна.

У нас в Україні з давніх-давен люди, готуючись зустрічати весну, випікали з тіста жайворонків і роздавали їх дітям, щоб росли здорові й щасливі. Вважали, що саме птахи на своїх крилах приносять її з далекого краю, проганяють люту зиму. Тож і Весна дала у дарунок жайворонків. Старі люди розповідали, що ця пташка народилася із сонячного жару. Вона прокидається разом із сонечком і своїм дзвінким голосочком сповіщає про те, що весна прийшла.