1День української писемності та мови

«Мово лебедина, ти одна єдина!

Ти, як соловейка пісня у гаю.

Мова калинова, дивна загадкова.

Рідну свою мову я люблю!»

9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас свято — День української писемності та мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України Леоніда Кучми з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства і спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та красоти.

Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною мовою прийнято називати мову нації, мову предків, яка пов’язує дитину з її народом, з попередніми та наступними поколіннями.

Тож з нагоди Дня української писемності та мови в ЗДО було організовано різноманітні пізнавальні та цікаві заходи. Вихователями закладу були проведені тематичні «ранкові зустрічі», бесіди на теми: « У рідній мові - паростки душі»,« Соковита мова - народу основа», Вихователі під час тематичних занять «Мова рідна - слово рідне», «Подорож Україною», «Люди, які прославили Україну», «Мова калинова», «Я-українець, моя рідна мова – українська» збагачували знання дітей про поетів, письменників, про їх твори. Вихователі розповідали малятам казки, демонстрували різноманітні види театру: пальчиковий, ляльковий, настільний…;літературна вікторина «На галявині казок», «З якого твору уривок». Свої враження дітки передавали у малюнках. Упродовж дня було вивчення малих фольклорних форм, дидактичні ігри з народознавства. А на музичних заняттях лунала в записах та співах українська пісня. У кожній віковій групі поповнилась бібліотека книжок на українській мові.

6  7

8  9