Title Header


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris.Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere id.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris.Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere id.

Get Adobe Flash player

1День української писемності та мови

«Мово лебедина, ти одна єдина!

Ти, як соловейка пісня у гаю.

Мова калинова, дивна загадкова.

Рідну свою мову я люблю!»

     9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас свято — День української писемності та мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України Леоніда Кучми з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства і спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та красоти.

Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною мовою прийнято називати мову нації, мову предків, яка пов’язує дитину з її народом, з попередніми та наступними поколіннями.

Тож з нагоди Дня української писемності та мови в ЗДО було організовано різноманітні пізнавальні та цікаві заходи. Вихователями закладу були проведені тематичні «ранкові зустрічі», бесіди на теми: « У рідній мові - паростки душі»,« Соковита мова - народу основа», Вихователі під час тематичних занять «Мова рідна - слово рідне», «Подорож Україною», «Люди, які прославили Україну», «Мова калинова», «Я-українець, моя рідна мова – українська» збагачували знання дітей про поетів, письменників, про їх твори. Вихователі розповідали малятам казки, демонстрували різноманітні види театру: пальчиковий, ляльковий, настільний…;літературна вікторина «На галявині казок», «З якого твору уривок». Свої враження дітки передавали у малюнках. Упродовж дня було вивчення малих фольклорних форм, дидактичні ігри з народознавства. А на музичних заняттях лунала в записах та співах українська пісня. У кожній віковій групі поповнилась бібліотека книжок на українській мові.

6  7

8  9

10  11

        2-                     3-

        4-                     5-

        12-                     13-

Дошкільний навчальний заклад №12 м.Рівне.