14 лютого 2020 року відбулося засідання школи педагогічної майстерності. Вихователь Жабчик О.М. ділилась досвідом роботи з колегами ЗДО з питання впровадження інноваційних технологій: «Блоки Дьєнеша – універсальний дидактичний матеріал».

Одне з найважливіших завдань виховання маленької дитини - розвиток її розуму, формування розумових умінь і здібностей, які дозволять легко освоїти нове. На вирішення цього завдання мають бути спрямовані зміст і методи підготовки мислення дошкільників до шкільного навчання. За своїм змістом ця підготовка не повинна вичерпуватися формуванням уявлень про числа і найпростіші геометричні фігури, навчанням рахунку, додаванню і відніманню, вимірах у найпростіших випадках. Не менш важливим, ніж арифметичні операції, для підготовки до засвоєння математичних знань, є формування логічного мислення. Дітей необхідно вчити не тільки обчислювати і вимірювати, а й міркувати.

У дошкільній дидактиці є величезна кількість різноманітних дидактичних матеріалів. Однак, можливість формувати в комплексі всі важливі для розумового, зокрема, математичного розвитку, розумові вміння протягом усього дошкільного віку, дає небагато. Найбільш ефективним посібником є ​​логічні блоки, розроблені угорським психологом і математиком Дьенеша для ранньої логічної підготовки мислення дітей до засвоєння математики.

У теоретичній частині школи педмайстерності була представлена ​​характеристика блоків Дьенеша, показано використання логічних блоків з метою розвитку логіко-математичних уявлень у дітей; дана загальна характеристика системи ігор та вправ, які спрямовані на розвиток логічного мислення; виявлено, наскільки розвинене словесно-логічне мислення у старшому дошкільному віці; надані методичні рекомендації щодо організації ігрової діяльності з блоками та самі блоки Дьенеша з картками символами.

А під час практичної частини – перегляду заняття «Зустріч з Геометриком» - мали можливість переконатися про ефективність використання блоків Дьенєша для розвитку логічного мислення дошкільників. Логічні блоки  використовуються в усіх вікових групах, як окремі дидактичні ігри, як частина заняття з елементарних математичних уявлень, а також в самостійних іграх дітей.

11-                           12-

My Apple Style Counter