1Всеукраїнське заняття доброти

«Гуманне та відповідальне ставлення до тварин»

Відповідно до листа Міністерства освіти і наук України від 28 січня 2020 року № 4/435-20 директорат дошкільної та шкільної освіти Міністерство освіти і науки України інформує, що благодійна організація «Благодійний фонд «Щаслива лапа» реалізує просвітницько-виховний проєкт, спрямований на формування в дітей гуманного та відповідального ставлення до тварин. Із цією метою Благодійний фонд пропонує провести 02 березня 2020 року в закладах дошкільної освіти ІІ Всеукраїнське заняття доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», присвячене Всесвітньому дню котів, який відзначається 01 березня.

Наш заклад дошкільної освіти підтримав` ініціативу благодійної організації «Щаслива лапа» щодо проведення у навчальних закладах країни «Всеукраїнського заняття доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин» , і тому 02.03.2020 р. у ЗДО №12 з дітьми всіх вікових груп було проведено Всеукраїнське заняття доброти з теми «Тварини – наші друзі».

У кожній третій українській родині є свої домашні улюбленці, спілкування з якими дає багато позитивних емоцій. Виявляється, що чотириногі друзі не тільки приносять радість, але і користь для здоров’я! Домашні тварини можуть полегшувати перебіг будь-яких хвороб, а деякі – виліковувати повністю.     Відомі приклади, коли домашні тварини стають по-справжньому відданими, вірними друзями і незамінними помічниками людини. А також великий благотворний вплив домашніх вихованців на людину і, особливо на дітей.

Вихователі ставили перед собою важливі завдання: закріпити знання дітей про свійських і диких тварин, виробляти навички безпечної поведінки при зустрічі з безпритульними тваринами; виховувати гуманне та відповідальне ставлення до тварин, любов, чуйність, доброту, милосердя, закріплювати поняття про те, що тварини вимагають до себе дбайливого та доброго ставлення; сприяти налагодженню доброзичливості, сердечності, взаєморозуміння та взаємоповаги; вчити усвідомлювати небезпеку, яка може виникнути при неправильній поведінці з тваринами; розвивати пізнавальний інтерес дітей до живої природи, зокрема, до котів, уважність, пам’ять,   уяву, кмітливість, логічне мислення; розширити знання учнів про особливості догляду за домашніми собаками та котами; ознайомити учнів з проявом емоцій у тварин та поняттям «волонтер».

Про все це вихованці ЗДО дізналися під час проведення різноманітних заходів: заняттях «Тварини – наші друзі», на занятті з ліплення діти з пластиліну ліпили своїх улюбленців, вихователі провели бесіди на тему: «У світі бракує на всіх доброти, бо є безпритульні собаки й коти!», дидактичні ігри «Хто, де живе?», «Розкажи про котика», вікторини, діти малювали та розмальовували своїх улюбленців, розповідали про них, розповіді підтверджували фотографіями, відгадували загадки, переглянули фільм «Наші домашні улюбленці», діти робили аплікації, читали оповідання. Дошкільнята з цікавістю слухали розповіді вихователів про безпритульних тварин та цікаві факти з їх життя.

Дні доброти – це привід нагадати   дітям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох стали дійсно незамінними членами сім’ї, а також про необхідність допомоги бездомним тваринам.

12                 13

My Apple Style Counter