Історія дошкільного навчального закладу «Ластівка»

Дошкільний навчальний заклад ясла-садок побудований Рівненським льонокомбінатом  в 1970 році  на 280 місць по типовому проекту №2с-04-14 на два поверхи за адресою: м. Рівне, вул. О.Дундича, 8а.

Дитячий садок був розрахований на 12 вікових груп, з них : 4 групи для дітей переддошкільного віку та 8 груп для дітей дошкільного віку.

З 2 лютого 1971  дитячий садок  прийняв дошкільнят і розпочав свою діяльність.

Першим керівником закладу була завідуюча Казаріна Людмила Василівна (освіта вища педагогічна).

Дошкільний заклад був повністю укомплектований педагогічними та технічними працівниками.  Педагоги закладу  працювали над вирішенням завдання  - охорона і зміцнення здоров’я дошкільників.

Дитячий садок був активним учасником всіх заходів, які організовувались  Рівненським льонокомбінатом та  міською радою, неодноразово займали призові місця (виставка „Природа очима дітей”1972р.-диплом другого ступеня, дипломами третього ступеня за участь у виставці квітів у 1975, 1976, 1977,1988 рр.; Почесними  грамотами за  призові місця в огляді-конкурсі художньої самодіяльності-1975,1981рр., Почесними грамотами міністерства легкої промисловості УРСР за хорошу організацію роботи дошкільного закладу та зниження захворюваності дітей в 1986, 1989рр.)

З 1975 по 1994 рік колектив очолювала  Рожко Яніна Станіславівна, яка мала звання „Відмінник освіти України”. За роки її керівництва ще двоє педагогів були удостоєні цього звання (вихователь Гриб М.М.  та музкерівник Тарчинська М.В.)

Неодноразово роботу дитячого садка висвітлювала газета рівненського льонокомбінату „Текстильник”.

В 1994 році дошкільний заклад було передано у відомство Департаменту соціального  обслуговування населення міської управи. В цьому ж році дошкільний заклад очолила молода, енергійна завідуюча Ткачук Людмила Михайлівна (освіта вища педагогічна, має звання „Відмінник освіти України”(1999р.) Одне групове приміщення було переконструйоване під спортивний  та тренажерний зали. Розширився склад педагогічних працівників: введено посаду інструктора з фізкультури та практичного психолога (1997р.).

Головними  завданнями цих років було зміцнення та збагачення матеріально-технічної бази закладу, а також оновлення змісту, форм та методів виховання та навчання дітей на принципах особистісно-орієнтованого підходу, гуманізація навчально-виховного процесу. Поради та допомогу у вирішенні цих завдань педагогічний колектив відшукав під час вивчення  та впровадження в практику роботи спадщини педагога-гуманіста В. О. Сухомлинського. Педагоги організовують з дітьми „уроки мислення серед природи”, „уроки доброти серед казок”, розвивають спеціальні (літературні, художні, музичні, артистичні) здібності дітей в гуртках „Казкарик”(словесна творчість), „Дзвіночок” (хоровий спів), „Умілі ручки” (художня праця), „Чарівні пальчики” (зображувальна діяльність), „Ластівка” (драматичний гурток).

У 2006 році дитячі ясла-садок  реорганізовано із закладу загального розвитку в заклад комбінованого типу , в зв’язку з відкриттям  санаторних груп для частохворіючих дітей. В цьому ж році пріорітетним напрямком роботи педагогічний колектив обрав художньо-естетичний розвиток дошкільників. Всю роботу спрямовує на  охорону та зміцнення фізичного, психічного та духовного  здоров’я дітей, на розвиток творчих здібностей дітей шляхом інтеграції музичної, художньо-мовленнєвої та зображувальної діяльності, спираючись на народну педагогіку, педагогічну спадщину В.О. Сухомлинського та сучасні освітні технології.

В дошкільному закладі діє навчально-виховний розвивальний центр, який включає в себе: кабінет психологічної релаксації, кабінет вивчення англійської мови, студію зображувальної діяльності.

В кожній віковій групі облаштовані розвивальні центри: художньо-естетичні, пізнавально-дослідницькі, ігрової діяльності, трудового виховання, центри здоров’я, краси і охайності , що забезпечує достатні умови для саморозвитку та самореалізації дітей дошкільного віку. У 2006 році дошкільний заклад „Ластівка” став перможцем міського огляду -конкурсу ігрового предметно-розвивального середовища у номінації „Групи переддошкільного віку” та зайняв друге місце у номінації „Групи дошкільного віку”.

Матеріали досвіду роботи ДНЗ з питання „Впровадження в практику роботи гуманістичних ідей В.О. Сухомлинського” неодноразово були визнані лауреатами на обласному конкурсі педагогічної творчості в номінації „Дошкільна освіта”.

З 2002 року дошкільний навчальний заклад щорічно отримує грамоти та подяки від міського голови за особливу старанність у підготовці до нового навчального року.

У 2006 році ДНЗ зайняв перше місце в обласному  конкурсі „Кращий дошкільний заклад області”.