Порада: яка іграшка потрібна дитині.

Дії з іграшками – перші практичні дії малюка, вони задовольняють і стимулюють його потреби у рухах, у роботі аналізаторів. Організм дитини розвивається поступово, тож і її іграшки мають „розвиватися” так само поступово.

Іграшки, які входять в життя на 1-2 місяцях життя, мають сприяти, насамперед розвитку зору і слуху. Це можуть бути яскравий великий легкий м’яч або повітряна куля, які підвішуються над ліжком дитини на відстані  50см від очей.

Коли маляті виповниться два-два з половиною місяця, йому пропонують великі персоніфіковані (ляльки, ведмедики) та сюжетні іграшки, які розміщують біля ліжка чи манежу; звукові іграшки: брязкальця, дзвіночки, ляльки-неваляйки; дрібні іграшки, які можна схопити рукою.

Починаючи з 5-6 місяців, дітям дають іграшки, виготовлені з різних матеріалів: пластмаси, гуми, дерева (м’ячики різних розмірів, ляльки, фігурки тварин з чітко вираженою тілобудовою).Усі іграшки мають бути зручні для утримання в руці дитини.

Із 7-8 місяців малюкам пропонують іграшки і предмети для вкладання, відмінні за кольором, розмірами і матеріалами, сюжетні і транспортні іграшки (каталки, машинки).

Восьми-дев’ятимісячним малюкам можна давати іграшки, які сприяють оволодінню способами зіставлення дій (закриванням, нанизуванням).

А вже наприкінці першого року життя малюк здатний засвоїти предметні дії, складаючи пірамідки, вчиться виконувати дії, спрямовані на інший предмет.

Починаючи з другого року життя. Дітям пропонуються усі види іграшок: образні, транспортні, заводні, музичні, дидактичні, іграшки-меблі, фігурки тварин, будівельні набори, іграшки спортивного характеру.

Одна з основних  вимог до іграшкидля дітей раннього віку- її безпечність  для здоров’я малят.  Тому, купуючи іграшку, слід насамперед дізнатися, чи є в неї сертифікат якості. Якщо такого сертифікату немає, немає  й гарантії, що іграшка відповідає санітарно0гігієнічним нормам, установленим Міністерством охорони здоров’я України. А саме: що вона зроблена з матеріалів, нешкідливих для здоров’я дитини (тобто таких, що не викликають алергію та не спричиняють отруєння в разі потрапляння до рота), не ламка, не містить дрібних деталей, які можна легко від’єднати, та гострих виступів, якими малюк може себе поранити.