Title Header


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris.Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere id.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam pharetra, tellus sit amet congue vulputate, nisi erat iaculis nibh, vitae feugiat sapien ante eget mauris.Aenean sollicitudin imperdiet arcu, vitae dignissim est posuere id.

Get Adobe Flash player

Порада: яка іграшка потрібна дитині.

Дії з іграшками – перші практичні дії малюка, вони задовольняють і стимулюють його потреби у рухах, у роботі аналізаторів. Організм дитини розвивається поступово, тож і її іграшки мають „розвиватися” так само поступово.

Іграшки, які входять в життя на 1-2 місяцях життя, мають сприяти, насамперед розвитку зору і слуху. Це можуть бути яскравий великий легкий м’яч або повітряна куля, які підвішуються над ліжком дитини на відстані  50см від очей.

Коли маляті виповниться два-два з половиною місяця, йому пропонують великі персоніфіковані (ляльки, ведмедики) та сюжетні іграшки, які розміщують біля ліжка чи манежу; звукові іграшки: брязкальця, дзвіночки, ляльки-неваляйки; дрібні іграшки, які можна схопити рукою.

Починаючи з 5-6 місяців, дітям дають іграшки, виготовлені з різних матеріалів: пластмаси, гуми, дерева (м’ячики різних розмірів, ляльки, фігурки тварин з чітко вираженою тілобудовою).Усі іграшки мають бути зручні для утримання в руці дитини.

Із 7-8 місяців малюкам пропонують іграшки і предмети для вкладання, відмінні за кольором, розмірами і матеріалами, сюжетні і транспортні іграшки (каталки, машинки).

Восьми-дев’ятимісячним малюкам можна давати іграшки, які сприяють оволодінню способами зіставлення дій (закриванням, нанизуванням).

А вже наприкінці першого року життя малюк здатний засвоїти предметні дії, складаючи пірамідки, вчиться виконувати дії, спрямовані на інший предмет.

Починаючи з другого року життя. Дітям пропонуються усі види іграшок: образні, транспортні, заводні, музичні, дидактичні, іграшки-меблі, фігурки тварин, будівельні набори, іграшки спортивного характеру.

Одна з основних  вимог до іграшкидля дітей раннього віку- її безпечність  для здоров’я малят.  Тому, купуючи іграшку, слід насамперед дізнатися, чи є в неї сертифікат якості. Якщо такого сертифікату немає, немає  й гарантії, що іграшка відповідає санітарно0гігієнічним нормам, установленим Міністерством охорони здоров’я України. А саме: що вона зроблена з матеріалів, нешкідливих для здоров’я дитини (тобто таких, що не викликають алергію та не спричиняють отруєння в разі потрапляння до рота), не ламка, не містить дрібних деталей, які можна легко від’єднати, та гострих виступів, якими малюк може себе поранити.

Дошкільний навчальний заклад №12 м.Рівне.